O Čudáckej čitateľke

Čudácka čitateľka je brutálna nezávisláčka závislá od všetkého, čo si povolí a čomu jej podvedomie nedokáže odolať napriek rozumným argumentom.

Čudácka čitateľkaKto je Čudácka čitateľka?

Hlavná postava, ktorá je zodpovedná za to, že tá, čo spravuje túto stránku, číta také „šalené“ knihy, aké vám tu prezentuje. Je to tá časť osobnosti človeka, ktorý sám spravuje túto stránku, ktorá si možno z čírej tvrdohlavosti chce prečítať tie knihy, ktoré málokto v jej bezprostrednom okolí a z čistej ješitnosti (mohlo by sa zdať, ale nie je tomu tak) kupuje len knihy, v ktorých sa môže (a do ktorých bezpečne môže, ale nikdy nebude) fyzicky vŕtať a ktorých vlastnenie má predpoklad mať pre ňu bytostný zmysel. A keďže pomer prečítaných a neprečítaných kníh by sa u nej v prípade vlastnenia čítačky určite zvrhol tak, že by bola Čudácka čitateľka viac deprimovaná ako motivovaná, ostáva žiť a la „BOOKS ARE THE NEW VINYL“.

Vznik tohto blogu

Projekt Z diára Čudáckej čitateľky vznikol z pretlaku, kedy neznáma to osoba Čudácka čitateľka (ešte menej známa ako Čč) nebola schopná presvedčiť aspoň nejaké množstvo ľudí okolo seba, aby čítali to, čo ona. Čč vo svojej číročírej prirodzenosti totiž vôbec nechce, aby ste čítali to čo ona, ale je pre ňu frustrujúce nechať sa mega ovplyvniť nejakým literárnym dielom a nebyť schopná ním nakaziť ostatných ľudí sveta. Tak vznikol projekt Z diára Čudáckej čitateľky. S prvým veľkým Č, lebo je naozaj výrazne čudná (to si samozrejme namýšľa, ale to sa smie) a s druhým malým č, lebo je takou skromnou čitateľkou, že radšej bude verejne vykrikovať do sveta, kde ju skoro nik nepočuje, ale aspoň má pocit, že to v tom svete niekde ostane, ako to dusiť v sebe a prizerať sa vlastnej neschopnosti primäť ľudí okolo seba, aby si nenechali ujsť tie najlepšie knihy a prestali čítať hnusné kusy papiera a prezerať si rôzne hajo mačky obrázky a pod.

Čudácka čitateľka v reálnom svete

Za týmto pseudonymom sa neukrýva, ale je, istá osoba pracujúca v jednom internetovom kníhkupectve, kvôli ktorému niektoré knihy miluje a iné nenávidí ešte viac… O tom, čo čítam, prečo čítam, čo odporúčam a čo ma v knižnom svete zaujalo, sa dočítate na stránkach tohto knižného blogu. Keďže väčšinu pracovného času kvôli povahe svojej práce presedím, ostatok času sa snažím tráviť na čerstvom vzduchu. Svedčia o tom moje rozchodené vibramy a násťročný horský bicykel. Počas vysokoškolského štúdia som sa sústredila na printovú i online žurnalistiku a kinematografiu. Tykám si s gender studies, sociológiou, psychológiou, estetikou, filozofiou, ale aj s ekológiou, právom a samozrejme literatúrou. Všetky ostatné nuansy ohľadom mojich záľub, preferencií či charakteru vám vešať na nos nebudem, ale iste ich občas identifikujete v štýle, ktorým píšem a vo veciach, o ktorých píšem.

Príjemné čítanie praje a mnoho inšpirácií snáď poskytne,

Jana alias Čudácka čitateľka (Čč)

PS: bude aj foto, ale stále nie je. Tak neviem.

Reklamy

Teším sa na Tvoj komentár...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s